ساخت خم کن میلگرد دستی

ساخت خم کن میلگرد دستی
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ساخت خم کن میلگرد دستی

فهرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

ساخت خم کن میلگرد دستی

میلگرد‌ها ابزارهای مهمی با سطح مقطع دایره‌ای هستند که در صنایع مختلف کاربرد دارند. در بین ابزارهای مرتبط با میلگرد، دستگاه خم و برش یکی از حیاتی‌ترین ابزارهاست.

اگر کمی درمورد روش ساخت خم کن میلگرد دستی تحقیق کنید یا اهمیت استفاده از ابزارهایی مانند آچار خم کن میلگرد را بشناسید، می‌توانید از دستگاه خم کن میلگرد دستی به‌عنوان خم کن میلگرد تیرچه کمک بگیرید و از این طریق یک کارگاه تولید تیرچه ایجاد کنید. ساخت خم کن میلگرد دستی برای کسانی که کار آنها به صورت ثابت نیست و یا حجم سفارشات آنها چندان زیاد نیست امتیاز خوبی است و از لحاظ شرایط کاری هم به آنها کمک می‌کند.  مراحل ساخت خم کن دستی با استفاده از بیرینگ بسیار آسان است. از این خم کن ها برای خم کردن انواع مفتول و ورق های نازک استفاده می‌شود. شما هم در صورت نیاز می‌توانید به راحتی نمونه آن را بسازید.

   بعضی مواقع نیازی ندارید یا نمیخواهید برای خرید دستگاه خم و برش میلگرد گران قیمت هزینه کنید در این مواقع خم کن میلگرد دستی بهترین گزینه برای شما هست. خیلی از مواقع پیش میاد  چند تا پروژه همزمان دارید و نمیتوانید برای هر کدام یک دستگاه خم کن میلگرد بخرید یا نمی توانید هر لحظه دستگاه ها را از سر این پروژه به سر پروژه دیگر جابجا کنید در این مواقع دستگاه خم کن میلگرد دستی میتواند راهکار خوبی باشد با این دستگاه به راحتی می توانید میلگرد تا سایز ۲۵ رو خم بزنید. این دستگاه رو باید روی یک تخته زیرپایی محکم ببندید تا موقع خم کردن تکان نخورد.

بیشتر بدانید ساخت خم کن میلگرد دستی : خدمات خمکاری لوله

ساخت خم کن میلگرد دستی

  اهمیت ساخت خم کن میلگرد دستی

حال چرا با وجود تولید و عرضه دستگاه خم کن میلگرد برقی باز هم باید به سراغ دستگاه های دستی و دست ساز برویم؟ چراکه هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ هزینه می تواند برای پیمانکاران مفید باشد. در وهله اول قیمت دستگاه خم کن میلگرد دستی بسیار کمتر از دستگاه های خم کن برقی تمام می شود و این برای کسانی که چند تا پروژ ه به صورت همزمان کار می کنند و نیاز به چند تا دستگاه دارند خبر خوبی محسوب می‌شودو از این طریق می‌توانند بخش مهمی از هزینه کلی خود را صرفه جویی کنند. امتیاز جالب دیگری که خرید خم کن میلگرد دستی به ما میدهد این است که برای استفاده از این دستگاه ها نیازی به جریان برق نیست و این در پروژه هایی که در مناطق دوردست هستند و امکان فراهم آوردن جریان برق را ندارند خبر خوبی است.

مزایای استفاده از خم کن میلگرد دستی

  • عدم نیاز به انرژی برق

استفاده از دستگاه‌های برقی خم کن همواره هزینه‌های پروژه را به دلیل مصرف انرژی برق بالا می‌برد. همچنین، دسترسی به برق در بعضی از محل‌های پروژه‌های ساخت و ساز نیازمند سیم‌کشی مناسب است و نمی‌توان دستگاه را به‌صورت مداوم مورد استفاده قرار داد. در این مواقع، استفاده از دستگاه خم کن میلگرد دستی یک انتخاب ویژه و عملی برای پروژه‌های ساخت و ساز می‌باشد.

  • صرفه‌جویی در هزینه

 برای پیمانکارانی که به چند پروژه ساخت و ساز مشغول هستند، هزینه خرید دستگاه‌های برقی بسیار بالا می‌آید. تفاوت قیمت دستگاه خم کن میلگرد دستی و برقی بسیار چشمگیر است. به همین دلیل، استفاده از دستگاه خم کن میلگرد دستی اقتصادی‌تر و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را فراهم می‌کند.

  بیشتر بدانید ساخت خم کن میلگرد دستی : دستگاه خمکاری پروفیل 

خم کن میلگرد دستی

خم کن دستی بهتر است یا برقی؟

برای خم زدن میلگرد، از دو نوع خم کن دستی و برقی می‌توان بهره برد. دستگاه‌های خم کن برقی، با تکنولوژی پیشرفته‌تری ارائه می‌شوند و راندمان خم زدن میلگرد را افزایش می‌دهند. به همین جهت برای تعیین گزینه بهتر از این دو، باید به شرایط خاص پروژه توجه کرد. برای پیمانکارانی که اولویتشان صرفاً کاهش هزینه‌ها است، خم کن دستی بهترین انتخاب است. اما گاهاً استفاده از خم کن دستی ممکن است باعث تأخیر در زمان‌بندی پروژه شود.

به همین دلیل، در مواقعی که سرعت و دقت اهمیت بالایی دارد، استفاده از خم کن‌های برقی انتخاب مناسب‌تری به‌نظر می‌رسد. به طور کلی، نمی‌توان به‌صورت قطعی گفت که خم کن دستی بهتر است یا برقی، بلکه با توجه به شرایط و نیازهای پروژه، نوع مورد نظر را انتخاب کرد.

سخن پایانی

   خم کن میلگرد دستی به ما اجازه می‌دهد که برای استفاده از این دستگاه‌ها نیازی به جریان برق نیست و این در پروژه‌هایی که در مناطق دوردست هستند و امکان فراهم‌آوردن جریان برق را ندارند خبر خوبی است. خم کن میل‌گرد دستی یک ابزار اقتصادی برای خم‌زدن میلگرد است که امکان خم زدن میلگرد‌ها تا اندازه ۲۵ درجه را فراهم می‌کند.

  بیشتر بدانید ساخت خم کن میلگرد دستی : شیوه کار با فنر خم لوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *