نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

فهرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

لوله خم کن نوعی از تجهیزات لوله سازی است که برای خم کردن لوله ها استفاده می شود. این تجهیزات در انواع، ویژگی ها و مشخصات مختلف برای رفع نیازهای برنامه شما موجود است. برای انتخاب لوله خم کن مناسب، مهم است که در مورد خم کن ها بدانید. همچنین مهم است که نیازهای خمشی خود را تجزیه و تحلیل کنید. در کنار این موارد، فاکتورهای زیادی وجود دارد که ممکن است لازم باشد هنگام انتخاب لوله خم کن مناسب در نظر بگیرید. این مقاله اطلاعاتی در مورد عواملی ارائه می دهد که به شما در انتخاب بهترین خم کن برای نیازهای خود کمک می کند.

آیا تا به حال شده که بخواهید لوله ای را با دست خم کنید، در چنین شرایطی نه تنها لوله شما خم نمی شود، بلکه لوله خم یا شکسته می شود. اینجاست که اهمیت داشتن لوله خم کن آشکار می شود. شاید بتوانید به کمک فنری به قطر لوله آن را خم کنید اما مطمئن باشید زاویه دقیقی نخواهید داشت و انجام این کار زمان زیادی می برد؛ لوله خم کن است که زاویه دقیق را با سرعتی باورنکردنی به شما می دهد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد خرید دستگاه خم کن لوله را دارید، اما به دلیل تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها، برای خرید این ابزار ارزشمند با مشکل مواجه شده اید، اصلا نگران نباشید. در این مقاله شما را با یک سری نکات مهم برای خرید دستگاه خم کن لوله آشنا می کنیم.

بیشتر بدانید نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله : دستگاه خم لوله در اصفهان

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

 

انواع دستگاه خم لوله

  • دستگاه خم کن دستی

لوله کشی برای مکان های کوچک و جاهایی است که قابل جابجایی است. خمش دستی برای لوله هایی با قطر کم استفاده می شود و می توان آن را با دست خم کرد. و در انواع مختلفی مانند لوله خم کن دستی ضامن دار، لوله خم کن دستی رومیزی تولید می شود. یکی از ویژگی های این دستگاه قابلیت اتصال به گیره می باشد. و هنگام خم شدن لوله هایی با ضخامت و طول زیاد مفید است.

  • دستگاه خم کاری هیدرولیکی

این دستگاه یکی از پرفروش ترین و باکیفیت ترین دستگاه های خم کن می باشد. همچنین دارای بندریل بوده و قابلیت خم شدن لوله ها تا قطر ۳۲ میلی متر و ضخامت ۲.۵ میلی متر را دارد؛ و عملیات خم کاری لوله به صورت موتورگیر بکس انجام می شود.

  • دستگاه خم کن برقی

این دستگاه در سایزهای مختلف تولید می شود و قدرت بسیار بالایی دارد. دستگاه قابلیت خم شدن با کمترین شعاع خمش و خمش بدون چروک و تغییر شکل را دارد. قابلیت خمش تا قطر ۱۱۴ میلی متر و ضخامت ۷ میلی متر است. و دارای سیستم تنظیم و کنترل دیجیتال برای تنظیم سرعت هستند.

چه نکاتی برای انتخاب لوله خم کن وجود دارد؟

  • نیازها و قابلیت های تولید

اولین چیزی که هنگام کار بر روی یک پروژه ساختمانی باید بدانید نیازهای تولیدی شماست. چند دسته تولید خواهید کرد؟ چه مقدار لوله مورد نیاز است؟ چقدر سریع باید همه کارها را انجام دهید؟ ضرب الاجل هایی وجود دارد که باید رعایت شوند، استانداردهای کیفیت باید رعایت شود و اشتباهاتی که باید اجتناب شود.

سرعت عمل خمکاری باید تا حد زیادی بر انتخاب خم کن لوله تأثیر بگذارد. اگر یک پروژه نیاز به تولید سریع دارد، استفاده از خم کن دستی ممکن است ایده خوبی نباشد. اندازه تولید نیز همینطور است. اندازه هر دسته ای که تولید می کنید چقدر است؟ بسته به پاسخ، CNC یا خم شدن سنبه ممکن است دو گزینه شما باشند.

هر لوله خم کن قابلیت های خاص خود را دارد. به همین دلیل باید انتخاب کنید که در یک موقعیت خاص از کدام یک استفاده کنید. برخی از خم‌کننده‌ها سریع‌تر، برخی دقیق‌تر هستند و برخی دیگر می‌توانند خم‌های مکرر را کارآمدتر انجام دهند.

بیشتر بدانید نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله : دستگاه خمکاری پروفیل 

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

 

برای تولیدات کم‌هزینه، ابتدایی و کوچک، یک خم کن دستی می‌تواند این کار را به اندازه کافی برای شما انجام دهد. خم های هیدرولیک سریع و دقیق هستند، اگرچه الکتریکی کارآمدتر است. اگر بودجه دارید و پروژه به خروجی بالایی نیاز دارد، خم کن CNC باید مناسب باشد.

  • نوع و اندازه مواد

لوله ها در اندازه های مختلف تولید می شوند. به همین دلیل، شما باید بدانید که لوله خم کن شما چه نوع مواد و اندازه ای را می توانند تحمل کنند.

اگرچه اکثر خم کن های مدرن می توانند تولید انبوه با سرعت بالا و با کیفیت بالا را انجام دهند، خم کن های قدیمی تر و کمتر پیشرفته به آن اندازه انعطاف پذیر نیستند. اگرچه نوع و اندازه مواد هنوز برای خم کن های مدرن مهم است، انواع دیگر ماشین های خم کن در مورد این دو جنبه خاص تر هستند.

هر شغلی با مشخصات خاص خود در رابطه با لوله ها از قبیل جنس، ضخامت دیوار، قطر و … سروکار دارد که هر کارگر خوبی باید به این موارد آگاهی کامل داشته باشد و از تجهیزات مناسب برای هر لوله استفاده کند.

  • ابزارها و لوازم جانبی خاص خم کن

لوله خم کن از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است. مانند اکثر ماشین ها، ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید بسته به نوع خم کن از آنها استفاده کنید. دستگاه ها دارای لوازم جانبی مانند قالب های مختلف، براکت ها، گیج ها و غیره هستند.

برای عملکرد و کارایی بهتر، باید از لوازم جانبی مناسب برای ماشین آلات مناسب استفاده کنید. گزینه های زیادی برای کشف وجود دارد. خم شدن لوله خود را با بهترین ابزار و لوازم جانبی بهینه کنید.

  • رشد آینده کاری

انتخاب لوله خم کن یا هر وسیله دیگری یک سرمایه گذاری است. بسیار مهم است که هنگام انجام این انتخاب ها درازمدت فکر کنید، به خصوص اگر در زمینه ساخت فلز کار می کنید. در آینده می خواهید به چه چیزی برسید؟ چقدر رشد را می توانید پیش بینی کنید؟

ایده خوبی است که از منابع خود برای انتخاب لوله های خم کن که می توانند پروژه های بزرگتری را در آینده انجام دهند، استفاده کنید، حتی اگر اکنون پروژه های کوچکتری را مدیریت می کنید.

با در نظر گرفتن آینده، ماشین های شما باید فضایی برای رشد داشته باشند، به خصوص که نمی توانید برای همیشه از خم کن های دستی استفاده کنید.

  • کلید پیروزی

در ساخت فلز، گاهی اوقات کارایی کلید اصلی است. گاهی اوقات کیفیت حرف اول را می زند. اما بیشتر اوقات، این دو باید به یک اندازه حضور داشته باشند. این عوامل برای انتخاب یک خم کن لوله مهم هستند، اما هنوز هم باید متناسب با کار مورد نظر تنظیم شود.

بیشتر بدانید نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله : قیمت دستگاه خم لوله در اصفهان 

نکات قابل توجه در انتخاب ابزار دستگاه خم کن لوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *