دستگاه خمکن شاسی فرغون

دستگاه خمکن شاسی فرغون
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

دستگاه خمکن شاسی فرغون

فهرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

 دستگاه خمکن شاسی فرغون

در این مقاله به بررسی دستگاه خمکن شاسی فرغون پرداخته می شود. فرغون وسیله‌ای است برای حمل و جابه‌جایی مواد، مصالح و یا وسایل که در کنار سایر ابزارآلات ساختمانی و صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. فرغون‌ها به‌صورت گسترده در کلیه پروژه‌های ساختمانی، کشاورزی، دامداری، صنعتی و دیگر حوزه‌ها بکار برده می‌شوند.

دستگاه خمکن شاسی فرغون جهت خم‌کردن شاسی فرغون از لوله یا پروفیل، با سرعت تولید بسیار بالا، به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کند. شاسی فرغون از اجزای مختلفی تشکیل شده که با پیچ‌ و مهره قسمت‌های مختلف به هم متصل می‌شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه خم کن شاسی فرغون و نکات حائز اهمیت زمان خرید خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید مقاله دستگاه خم کن شاسی فرغون: خدمات خمکاری لوله

دستگاه خم کن لوله گلخانه

 اجزاء فرغون

 پیش از توضیحات تکمیلی، با تک‌تک اجزای فرغون و جایگاه شاسی در این دستگاه آشنا شوید.

 • جعبه (اتاق)
 • شاسی (استخوان‌بندی)
 • تسمه، نبشی، میلگرد، واشر===> (اجزاء نامبرده اتصالاتی جهت بالابردن و افزایش استحکام فرغون هستند)
 • سردسته
 • شفت (میله محور)
 • چرخ کامل: رینگ – بلبرینگ – تیوپ – تایر (لاستیک)

 معرفی انواع شاسی فرغون

 شاسی لوله‌ای و شاسی پروفیلی دو رشته شاسی‌های موجود برای ساخت فرغون هستند که در این جا به تشریح هر یک پرداختیم.

 • شاسی پروفیلی

 معمولاً سنگین‌تر و مقاوم‌تر از شاسی لوله‌ای ساخته می‌شود که در فرغون‌های باکیفیت به طور یکسره و یک‌تکه تولید می‌شوند.

 • شاسی لوله‌ای

 این لوله‌ها از ضخامت ۶ دهم میل الی ۱.۵ میلی‌متر در بازار موجود هستند و به‌صورت یک تکه تولید می‌شوند. این محصول دارای اتصالات تمام جوش بوده و برای حمل کالاها و مصالح سبک و حجیم در سطح طبقه مورد استفاده واقع می‌گردد. از این نوع فرغون بیشتر در مرغداری‌ها و حمل مصالح سبک مانند پوکه بلوکهای سفالی و بلوکهای لیکا و موارد مشابه استفاده می‌شود.

 مشخصات فنی دستگاه خمکن شاسی فرغون

 دستگاه خمکن پروفیل برای ساخت شاسی فرغون طراحی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • قابلیت تعویض قالب دارد و شما می‌توانید هم لوله برای ساخت شاسی فرغون خم نمایید و هم پروفیل خم کنید.
 • در این دستگاه از موتور پر قدرت ۵ اسب استفاده شده است تا بتوانید قوی‌ترین لوله و پروفیلی که برای ساخت شاسی فرغون مورد استفاده قرار می‌گیرد را با این دستگاه خم کنید. در بازار ایران به طور نرمال برای ساخت شاسی فرغون با لوله، از لوله‌های آهنی با قطر ۳۲ میلی متر و ضخامت ۲ میلی متر، و برای ساخت شاسی فرغون با پروفیل، از پروفیل‌های ۴۰×۴۰ با ضخامت ۲ میلی متر استفاده می‌گردد.
 • دستگاه خمکن شاسی فرغون دارای PLC می‌باشد که قابلیت برنامه دهی تا ۱۵ خم را دارد. PLC دستگاه خمکن لوله و پروفیل از برند زیمنس آلمان و مدل LOGO می‌باشد.
 • دستگاه خمکن لوله و پروفیل برای ساخت شاسی فرغون دارای ۶ ماه گارانتی و ۲ سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

بیشتر بدانید مقاله دستگاه خم کن شاسی فرغون: ماشین خم کن لوله نیمه اتوماتیک

دستگاه خم کن لوله برق

 نکات مهم زمان خرید دستگاه خمکن شاسی فرغون

 جهت ساخت شاسی فرغون نیاز به دستگاه خمکن لوله و پروفیل است. برای انتخاب دستگاه خمکن شاسی فرغون، باید ۴ نکته را مدنظر قرار داد که به شرح زیر خواهد بود.

 • سرعت و دقت دستگاه خمکن

 حتماً برای هر تولید کننده سرعت و تیراژ تولید از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه خمکن شاسی فرغون باید این قابلیت رو داشته باشد که سرعت تولیدی زیادی داشته باشد تا راه اندازی خط تولید فرغون، مقرون به صرفه بشود. شاسی‌های فرغون به طور متوسط بین ۵ تا ۱۱ عدد خم دارند. مقدار زاویه این خم‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. به همین علت تنظیم زاویه خم در خمکاری شاسی فرغون، امری بسیار با دقت هست. به این معنی که زاویه‌های خم باید با دقت بسیار بالایی تکرار پذیر باشند.

 نکته!

 PLC دستگاه خم کن شاسی فرغون باید قابلیت برنامه ریزی داشته باشه. یعنی شما به دستگاه خمکن برنامه‌های خم رو می‌دهید و به ترتیب با هر بار زدن پدال، هر خمی طبق برنامه اجرا خواهد شد.  مسلماً تنظیم زاویه با میکروسوئیچ یا دستی برای خم کردن شاسی فرغون مناسب نیست و دقت کار را کاهش داده و شاسی فرغون‌ها یک شکل و یک اندازه نخواهند شد. لذا استفاده از PLC بسیار به افزایش دقت و سرعت تولید بسیار کمک می‌کند.

 • خم کن شاسی فرغون برای خم لوله و خم پروفیل

 شاسی فرغون‌ها، هم با لوله ساخته می‌شوند و هم با پروفیل. پس دستگاهی که برای خم کردن شاسی لوله و پروفیل تهیه می‌کنید، باید ۱ مشخصه داشته باشد. اینکه قابلیت تعویض قالب داشته باشد تا بتوانید شاسی فرغون با لوله و هم شاسی فرغون با پروفیل را بسازید.

 • کیفیت خم

 با افزایش تکنولوژی و تجربه صنعتگران، کیفیت محصولات هم روز به روز افزایش پیدا می‌کنند. پس دیگر نمی‌توان با محصولات بی کیفیت، در بازار رقابتی جایی برای فروش داشت.

 لوله یا پروفیل خم شده در شاسی فرغون‌ها، باید کاملاً صاف و متقارن باشند. چرا که هم به لحاظ زیبایی مشتری پسند باشند، هم به لحاظ استحکام، کاملاً قوی و بدون تمرکز تنش باشند. می‌دانید که چروک ایجاد شده در لوله‌ها و پروفیل‌ها در حین خمکاری، منجر به افزایش تمرکز تنش و کاهش استحکام لوله یا پروفیل خم شده می‌شود.

 پس دستگاه خمکن شاسی فرغون باید این توانایی را داشته باشد که خم کاملاً صاف، بدون چروک و بدون دفرمه شدن هم در خم لوله و هم در خم پروفیل برای شما بزند.

بیشتر بدانید مقاله دستگاه خم کن شاسی فرغون: دستگاه خم لوله فرغون

 • گارانتی و خدمات پس از فروش

 برای همه تولید کننده‌های عزیز، اطمینان از صحت عملکرد دستگاه خمکن لوله و پروفیل، طول عمر دستگاه و قالب‌های خم لوله و پروفیل، آسودگی خاطر از پشتیبانی و گارانتی دستگاه لوله خم کن و پروفیل خمکن و ارائه خدمات پس از فروش دستگاه مثل تأمین دیگر قالب‌های مورد نیاز دستگاه، اهمیت بالایی دارد. پس خرید دستگاه لوله خم کن و پروفیل خمکن برای شاسی فرغون از شرکتی توصیه می‌گردد که هم دستگاه‌های خود را گارانتی کند، و هم خدمات پس از فروش خوبی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *