خم کن دستی لوله فلزی

خم کن دستی لوله فلزی
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

خم کن دستی لوله فلزی

فهرست

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

خم کن دستی لوله فلزی

لوله خم کن دستی یکی از ابزارهای پرکاربرد در زمینه خم کاری انواع لوله فلزی می باشد. به طور کلی لوله خم کن ها به چند دسته تقسیم می شوند که یکی از آنها لوله خم کن های دستی هستند که در هنگام کار با آنها نیاز به نیروی انسانی یا به عبارتی نیروی دستی دارند. لوله خم کن دستی از ۱/۴ اینچ تا ۱ اینچ موجود است. به همین دلیل لوله خم کن ها را از سایز ۱/۴ اینچ تا ۱ اینچ تولید می کنند زیرا بعد از اندازه ۱ اینچ به دلیل سفت شدن لوله ها امکان خم شدن لوله ها با دست وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که لوله خم کن های تولید شده در اندازه های ذکر شده تولید می شوند.

بیشتر بدانید دستگاه خمکن میلگرد قابل حمل : قیمت دستگاه خم لوله در اصفهان 

خم کن دستی لوله فلزی

انواع لوله خم کن فلزی دستی

  • لوله خم کن دستی معمولی
  • لوله خم کن دستی جغجغه ای
  • لوله خم کن دستی رومیزی

  • لوله خم کن دستی جغجغه ای

لوله خم کن دستی جغجغه ای یکی دیگر از لوله خم کن های دستی موجود در بازار است. این لوله خم کن ها برای خم کردن لوله های فلزی ، مسی و آلومینیومی مناسب هستند. لوله خم کن معمولا در اندازه های ۶ تا ۲۲ میلی متر تولید می شود. این لوله خم کن ها یکی از پرکاربردترین ابزار نصاب های کولر گازی و کسانی است که با لوله های مسی زیاد سر و کار دارند.

  • لوله خم کن دستی تک سایز

این لوله خم کن های دستی در سایزهای ۱/۴، ۱۶/۵، ۳/۸، ۱/۲، ۵/۸، ۳/۴ و ۷/۸ اینچ تولید می شوند. در این مدل لوله خم کن دستی باید دقت داشته باشیم که در هنگام خرید لوله خم کن دستی مطمئن باشیم که فروشنده طبق درخواست ما لوله خم کن فروخته شده را در اختیار ما قرار داده است.

متأسفانه به دلیل عدم آگاهی، فروشندگان لوله خم کن دستی اطلاعات کاملی را در اختیار خریدار قرار نمی دهند. به عنوان مثال، اگر لوله خم کن دستی را که می خواهیم برای لوله استنلس استیل بخریم در نظر بگیریم و فروشنده لوله خم کن دستی مسی را به ما فروخته باشد، خم کن لوله ما در همان لحظه اول هنگام خم کردن لوله می شکند و از بین می رود.

بیشتر بدانید دستگاه خمکن میلگرد قابل حمل : دستگاه خمکاری مبدل

خم کن دستی لوله فلزی

  • لوله خم کن دستی رومیزی

یکی دیگر از لوله خم کن های دستی موجود در بازار، لوله خم کن رومیزی است که معمولاً در سایزهای ۱۰ میلی متر تا ۲۵ میلی متر توسط شرکت سازنده تولید و به بازار عرضه می شود. این لوله خم کن ها قادر به خم شدن انواع لوله های فلزی، مسی، آلومینیومی و فولادی ضد زنگ هستند. این محصول یکی از پرمصرف ترین لوله خم کن ها در زمینه تاسیسات می باشد.

دو نوع لوله خم کن وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد، یکی اتصال پایه های آن به میز کار و روش دوم استفاده از گیره رومیزی است. یکی از مزیت های مهم این لوله خم کن ها داشتن دسته بلند برای اعمال نیروی بیشتر به لوله است و در جعبه ارائه شده توسط کارخانه سنبه هایی وجود دارد که از چروک شدن و له شدن لوله ها جلوگیری می کند.

  • لوله خم کن دستی سه سایز

در صنعت آب و برق یکی از ابزارهای پرکاربرد لوله خم کن دستی در ۳ سایز می باشد. این لوله خم کن ها فقط قادر به خم کردن لوله های مسی هستند و همچنین قادر به خم کردن لوله های آلومینیومی با ضخامت بالا هستند. معمولا این لوله خم کن ها در اندازه های ۶، ۸، ۱۰ میلی متر یا ۱/۴، ۱۶/۵ و ۳/۸ اینچ تولید می شوند.

نکات مهم خرید لوله خم کن دستی

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید لوله خم کن دستی باید به آن توجه کرد این است که این لوله خم کن ها برای چه نوع لوله هایی مناسب هستند. به عنوان مثال، اگر ما یک لوله خم کن که برای لوله های فلزی در نظر گرفته شده است خریداری کرده باشیم، نمی توانیم از آن برای خم کردن لوله های فولادی ضد زنگ استفاده کنیم. اما اگر لوله خم کن دستی فولادی ضد زنگ خریداری کرده باشیم می توانیم برای انواع لوله ها اعم از آهنی، مسی، آلومینیومی و … از آن استفاده کنیم.

بیشتر بدانید دستگاه خم کن میلگرد قابل حمل : دستگاه خمکاری پروفیل 

 

خم کن دستی لوله فلزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *